Ballina Bota Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli (VIDEO)

Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli (VIDEO)

Në qytetin rus Saratov është bërë një garë në rrjete sociale se cila është fotografia më e tmerrshme të veturave me borë apo shtëpi të rretuara me akull.

Ky qytet mban rekordin e reshjeve të mëdha të borës të cilat nuk i keni që 3 dekata, ndërsa këtu janë tepmeraturat që luajnë në minus dhe plus zero.

Shërbimet e qytetit për të pastruar nuk kanë qenë të përgatitur për këto të rreshura, kështu që tani lajmëruar se do të ju duhet të paktën dy javë për ta pastruar borën dhe akullin nga kulmet dhe rrugët.

Përderisa qytetaret po luftojnë me situatën, disa qytetarë kanë gjetur kohë ta kthejnë në humor këtë katastrofë.

Shikoni pamjet më poshtë.

Artikulli paraprakKjo është gruaja e Ilir Shaqirit të cilën ai nuk e shfaq kurrë (FOTO)
Artikulli tjetërE futi në “hapsane” për një shuplakë dhe pastaj e tradhtoi, gruaja e penduar kërkon faljen e bashkëshortit