Ballina Aktualitet Kosovë Dorëzohet Pacolli: Nuk mund t’i themi JO SHBA-së për taksën!

Dorëzohet Pacolli: Nuk mund t’i themi JO SHBA-së për taksën!

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka deklaruar se nuk mund të refuzojnë kërkesën e SHBA-ve për taksën ndaj produkteve serbe.

Në një intervistë për RTK-në, Pacolli ka thënë se do të bisedojë me kryeministrin Ramush Haradinaj për mundësinë e përgjigjes pozitive ndaj SHBA-së.

Sipas Pacollit, Kosovës po i mungon uniteti shtetorë dhe thirrja e tij është që opozita t’i bashkohet ekipit dialogues në bisedimet me Serbinë.

Poashtu, ministri i punëve të jashtme ka deklaruar se është krijuar paqartësi nga qëndrimet e ndryshme që kanë Thaçi e Haradinaj në dialogun me Serbinë.

Artikulli paraprakOpozita shqiptare në Maqedoni e gatshme për mejdan
Artikulli tjetërNdodhi befasia: Menaxheri shqiptar në Zvicër triumfon ndaj sigurimit invalidor SUVA