Ballina Sport Majlinda Kelmendi, për 35 sekonda fiton medaljen e artë

Majlinda Kelmendi, për 35 sekonda fiton medaljen e artë

Majlinda Kelmendi siguron një tjetër medalje të artë në palmaresin e saj, teksa në finalen e madhe të Grand Prix të Tel-Avivit, ka arritur të mposhtë izraeliten Gili Cohen, në një sfidë që ka zgjatur vetëm 35 sekonda.

Xhudoka nga Peja fitoi pas një iponi të realizuar me sukses ndaj rivales, ndërsa kjo ishte fitorja e tretë radhazi në këtë Grand Prix me këtë lëvizje. 27 vjeccarja shfaqet kështu në një formë mjaft të mirë në botërorin e ardhshëm, ku do të shkojë për të synuar medajen e artë.

Artikulli paraprakHahn ofron zgjidhje për çështjen e tregtisë mes Beogradit dhe Prishtinë
Artikulli tjetërGjykata e Tetovës asnjë informatë në gjuhën shqipë në sajtin e saj! (FOTO)