Ballina Bota Venezuela: Juan Guaidó aludon mbi një ‘aminsti’ për presidentin Maduro

Venezuela: Juan Guaidó aludon mbi një ‘aminsti’ për presidentin Maduro

Lideri venezuelas i Opozitës, Juan Guaidó ka thënë se do të konsiderojë një amnisti për presidentin Nicolás Maduro nëse ai dorëzon pushtetin.

Zoti Guaidó, i cili e shpalli veten president ditën e mërkurë, tha se ai po takohej me të gjithë faktorët, edhe me ushrinë, me qëllim që t’i japë fund krizës.

Komuniteti ndërkombëtar është i ndarë mbi njohjen e qeverisë së tij.

Por deri tani, zoti Maduro mban mbështetjen kryesore të ushtrisë së Venezuelës.

Veritas.com.al/

Artikulli paraprakKryeministri italian akuzon Francën dhe Gjermaninë për “hipokrizi”
Artikulli tjetërItali, zogjtë “e çmendur” përplasen me shtëpitë