Ballina Kronika Aksidentohen me makinë 3 të rinj (Video)

Aksidentohen me makinë 3 të rinj (Video)

Altin Vogli, një prej të plagosurve në aksidentin e ndodhur mëngjesin e së dielës në Fushë-Krujë, ka ndërruar jetë.

3 të rinj mbetën fillimisht të plagosur në aksidentin rrugor, të ndodhur rreth orës 04:30, në fshatin Kameras të Fushë-Krujës. Ata udhëtonin me një fuoristradë që drejtohej nga 33-vjeçari Ilir Gega, kur makina doli nga rruga dhe u përplas me bordurën e një karburanti që ndodhej aty pranë.

Për pasojë mbeti i plagosur vetë drejtuesi i mjetit, si dhe dy pasagjerët Altin Vogli dhe Dorjan Hifi. Ata u dërguan në spital, por Vogli nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë disa orë më vonë.

Autoritetet policore kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti. Paraprakisht, shkak dyshohet të jetë bërë shpejtësia tej normave të lejuara, si dhe mungesa e sinjalistikës./tvklan.al


Artikulli paraprakRezultati baras “shpëton” Trajko Veljanovskin?! (VIDEO)
Artikulli tjetërImuniteti i Veljanovskit, Kuvendi mblidhet në orën 21:00