Ballina Kronika E rëndë / Katër persona humbin jetën në Liqenin e Shkodrës (Foto)

E rëndë / Katër persona humbin jetën në Liqenin e Shkodrës (Foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Liqenin e Shkodrës, në anën malazeze, kur një familje me tre anëtarë dhe një djalë nga Podgorica janë mbytur, teksa stuhia përmbysi varkën me të cilën po udhëtonin.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat malazeze, ku paraprakisht dyshohet se janë mbytur një çift bashkëshortësh dhe vajza e tyre, si dhe një djalë i cili është përpjekur të shpëtojë familjen.

Varka kishte rreth 9 persona, të cilët kishin shkuar në Manastrin Vranjina, por të tjerët arritën që të dalën në breg, duke shpëtuar.

Drejtori i Parkut Kombëtar të Malit të Zi, Nenad Ivanoviq, konfirmoi për “Vijesti” se një trup u gjet, ndërkohë po kërkohet për personat e tjerë.

Ekipet e shpëtimit dhe polumbarët e policisë ndodhen ende në vendngjarje për të nxjerrë të gjithë trupat nga liqeni. Ndërkohë që një helikopter është në gatishmëri për të mbështetur autoritetet.

Nesreca Skadarsko jezero Kumburovici i Vujosrvic
foto Zoran Djuric
Nesreca Skadarsko jezero Kumburovici i Vujosrvic
foto Zoran Djuric

Artikulli paraprakShikoni se çka bëhet në Strimnicë të Komunës së Zhelinës (VIDEO)
Artikulli tjetërPas shqipes gjuhë zyrtare, shqiptarët synojnë nr. 2 të shtetit të Maqedonisë