Ballina Sport Kelmendi, edhe me një medalje të artë

Kelmendi, edhe me një medalje të artë

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka fituar edhe një medalje të artë në Duseldorf të Gjermanisë.

Kelmendi ka mposhtur me ippon kundërshtaren nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasure.

Lajmin për fitoren e Kelmendit e ka bërë të ditur trajneri i xhudos, Driton Kuka në një postim në rrjetin social, Facebook.

“E artë!”, ka shkruar mes tjerash Kuka në Facebook.

Artikulli paraprakHarroi tenxheren mbi sobën e ndezur, i ndodh hataja në banesë (VIDEO)
Artikulli tjetërLetër e hapur nga Grupi i Kumanovës: Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës!