Ballina Aktualitet Rajoni Lotaria Amerikane, Ambasada jep një njoftim të rëndësishëm për procedurën

Lotaria Amerikane, Ambasada jep një njoftim të rëndësishëm për procedurën

Përmes faqes së saj në FB, Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për tyë gjithë aplikantët për lotarinë, që do të jenë të përzgjedhur gjatë vitit 2019. Sikurse mësohet nga publikimi, të gjithë aplikantët e përzgjedhur duhet të dërgojnë elektronikisht dokumentat në adresën që jep ambasada pranë KCC dhe te ndjekin hapat e kerkuar ne linkun e publikuar. Vetëm kështu, pasi kane derguar dokumentat e nevojshme do të kenë mundësinë te marrin një datë takimi.

Artikulli paraprakLufta e heshtur e Kinës me SHBA, përdor studentët si agjentë spiunazhi
Artikulli tjetërShkurti vjen me temperatura të larta, por çfarë pritet në ditët në vijim