Ballina Bota Mike Pence kërkon t’i jepet fund qeverisjes së Nicolas Maduros

Mike Pence kërkon t’i jepet fund qeverisjes së Nicolas Maduros

Zëvendëspresidenti i SHBA-së, Mike Pence, shpreh këtë të premtase SHBA është duke punuar që të rrisë presionin mbi Presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro.

Ai në një tubim ka thënë se koha për dialog ka mbaruar dhe se të gjitha opsionet janë të tavolinë për zëvendësimin e qeverisjes së Marudo, shkruan AlJazeera.

“ Është koha për të vepruar, është koha që t’i jepet fund diktaturës së Maduros një herë e përgjithmonë”, ka thënë Pence.

SHBA ka njohur liderin opozitar, Juan Guaido si president të përkohshëm të Venezuelës dhe që ka ftuar edhe shtetet tjera të veprojnë njësoj.

Artikulli paraprakShqiptari më i kërkuar në Greqi, dje bëri goditjen e radhës (Video)
Artikulli tjetër“Ramstore Mall”, asnjë shqiptar ndër 31 fituesit e lojës shpërblyese