Ballina Kronika Shkon na 14 numri i atyre që humbën jetën në aksidentin e...

Shkon na 14 numri i atyre që humbën jetën në aksidentin e rëndë në Llaskarcë

Është rritur në 14 numri i personave që humbën jetën në aksidentin e rëndë në autostradën Shkup – Tetovë, kur autobusi i kompanisë “Durmo Turs” ka humbur drejtimin dhe është rrokullisur duke rënë në humnerë. Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar për bilancin e ri të viktimave, ku sipas tij nga 14 të vdekur, 7 prej tyre kanë humbur jetën në vendin e ngjarjes, informon INA.

Sipas lajmeve jozyrtare autobusi që lëvizte nga Shkupi për në Gostivar, në afërsi të fshatit Llaskarcë të Shkupit ka dalë nga rruga pasi i ka plasur një prej gomave dhe ka përfunduar në kanal. Aksidenti i rëndë ka ndodhur rreth orës 17.00. /INA

Artikulli paraprakZjarrfikësit shpëtimtarë nga Tetova arritën të parët në vendngjarje (VIDEO)
Artikulli tjetërQeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur dy ditë zie për shkak të aksidentit tragjik