Ballina Sport Njihuni me futbollistin nga Tetova që po shpalos talentin në Hamburg të...

Njihuni me futbollistin nga Tetova që po shpalos talentin në Hamburg të Gjermanisë (VIDEO+FOTO)

Quhet Ilir Neziri. është nga fshati Grupçin i Tetovës.
Luan në klubin SC Vier- und Marschlande, në Bezirksliga të Hamburgut.
Është 17 vjeç dhe i lartë 1.83.
Ambiciet e tij janë që pasi t`i mbush 18 vjet të inkuadrohet në ndonjë klub tjetër dhe të bëhet futbollist i njohur.
VIDEO:

Artikulli paraprakHoxha nga Maqedonia e Veriut: Haram të festohet Dita e Mësuesit (VIDEO)
Artikulli tjetërÇfarë mendon Pendarovski për-BDI në? (VIDEO)