Ballina Sport Solar do të largohet nga Real Madrid, ja kush mund të jetë...

Solar do të largohet nga Real Madrid, ja kush mund të jetë trajneri i ri

Reali i Madridit do të drejtohet nga Solari deri ditën e hënë. Sipas AS, trajneri argjentinas do të nuk do ta mbyllë sezonin në stolin madrilen, pasi drejtuesit kanë marrë vendim për ta shkarkuar pas ndeshjes ndaj Valladolid.

Pas eliminimit nga Ajax në Champions League, që ishte kompeticioni i fundit ku Reali ishte në garë për titull në këtë sezon, Florentino Perez po mendon për zëvendësuesin e Solarit.

Lista e trajnerëve që mund të marrin “frerët” e Real Madrid janë Mauricio Pochettino, Massimiliano Allegri, Joachim Low Jose, Mourinho dhe Jurgen Klopp./Opinion.al

Artikulli paraprakZaev e konfirmoi – të dielën takim i liderëve
Artikulli tjetërPas fundjavës vjen sërish i ftohti, pritet dhe dëborë