Ballina Aktualitet Rajoni Një fëmijë 6-vjeçar bie në lumë (VIDEO)

Një fëmijë 6-vjeçar bie në lumë (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Begov Han, Zhepça, Bosnje.
Një fëmijë 6 vjeçar,me inicialet A.I., duke i dhënë biçikletës, ka humbur ekuilibrin dhe ka rënë në ujërat e lumit Mraçajska. E ëma është hedhur menjëherë pas tij për ta shpëtuar, por pa sukses. Aksioni për gjetjen e tij ka vazhduar me orë të tëra, por është gjetur vetëm biçikleta..

Në kërkimin e sotëm u angazhuan pjestarë të GSH Zhepca, të Drejtorisë kantonale për mbrojtjen civile, njësia speciale Ministrsë së Punëve të Brendshme, ZDK dhe pjesëtarë të Drejtorisë federale për mbrojtjen civile.

Artikulli paraprakStuhia e fortë që bëri kaos në Serbi, vjen drejt RMV-së (Video)
Artikulli tjetërRritet niveli i Shkumbinit, tetovarët i kap frika