Ballina Aktualitet Rajoni Stuhia e fortë që bëri kaos në Serbi, vjen drejt RMV-së (Video)

Stuhia e fortë që bëri kaos në Serbi, vjen drejt RMV-së (Video)

Stuhia me breshër dhe reshje të shiut përfshiu Serbinë pas Bosnjës dhe Kroacisë.

Për më pak se një orë ka rënë shi me intensitet 30 litra për metër katror, njofton Vojvodina Meteo. Stuhia ka shkaktuar mjaft dëme, dhe ende nuk dihet se sa është dëmi i shkaktuar.

Edhe sot pritet të mbajë mot i tillë, dhe stuhia pritet që të kaplon edhe Maqedoninë e Veriut gjatë ditëve në vijim.

Artikulli paraprakPas shirave të rrëmbyeshëm, nisin reshjet e dendura të borës në mes të majit (VIDEO)
Artikulli tjetërNjë fëmijë 6-vjeçar bie në lumë (VIDEO)