Ballina Bota VIDEO/ Jo vetëm në Rinas. Në aeroportin e Brazilit, vidhen 750 kg...

VIDEO/ Jo vetëm në Rinas. Në aeroportin e Brazilit, vidhen 750 kg ar

Njësoj si në filmat aks-ion, një bandë e ar-matosur ka realizuar një gra-bitje spektakolare në aeroportin ndërkombëtar të Guarulhos në San Paolo të Brazilit.

Gra-bitësit ishin veshur me rroba policie dhe falë këtij aksioni kanë mundur të vje-dhin, jo pak por 750 kg ar dhe sende të tjera floriri. Të ar-matosur rëndë, ata kanë hyrë në magazinën kryesore të aeroportit ndërkombëtar dhe kanë realizuar gr-abitjen të pa shqetësuar.

Sipas autoriteteve braziliane, ba-nda e grab-itësve kishte marrë pe-ng dhe seku-estruar për 12 orë me radhë 8 anëtarë të familjes së një funksioni të aeroportit, mes të cilëve katër ishin min-orenë. Ban-da hyri në aeroport nga dy pika kontrolli ku hynte vetëm policia federale braziliane.

Makinat e kam-ufluara të policisë janë gjetur të braktisura pas gra-bitjes rreth 20 km larg aeroportit. Gra-bitësit janë kujdesur që nga ngjarja të mos ketë asnjë të lënduar.Artikulli paraprak7 arsye pse duhet të konsumoni shalqi çdo ditë
Artikulli tjetërVjedhje si në filma në Prilep, futet me kaskë në kokë dhe plaçkit xhiron ditore të pikës së basteve (VIDEO)