Ballina Bota Greqia në ankth/ Pas tërmetit të frikshëm, “cunam”! (VIDEO)

Greqia në ankth/ Pas tërmetit të frikshëm, “cunam”! (VIDEO)

Mediet fqinje raportojnë se përveç tërmeteve të njëpasnjëshme, moti i keq ka goditur sot një pjesë të vendit. Kështu, qyteti i Xanthit është goditur pasditen e sotme nga reshje të mëdha shiu dhe stuhi breshëri, duke krijuar panik te qytetarët.

Sipas medieve, gjithçka ka ndryshuar krejt papritur, teksa retë kanë mbuluar qiellin dhe temperaturat kanë rënë ndjeshëm. Kanë mjaftuar vetëm pak minuta që rrugët e qytetit të shndërrohen në “lumenj”.

“Protothema” raporton se breshëri sa një kokërr lajthi ka rënë për disa minuta, por nuk dihet ende nëse ka shkaktuar dëme të mëdha. Ndërkohë, moti ekstrem ka përfshirë sot edhe Bullgarinë.

Kujtojmë që pak javë më parë një stuhi e frikshme me erë të fortë dhe reshje të dendura shiu goditi gadishullin turistik të Halkidikit në Greqi, duke iu marrë jetën shtatë turistëve.Artikulli paraprakSNOBIZMI
Artikulli tjetërMiliardieri zgjedh brigjet e Malit të zi për disa ditë pushime (VIDEO)