Ballina Bota SUHOJ 22 BIE NË IDLIB, Rebelët rrëzojnë avionin luftarak rus të regjimit...

SUHOJ 22 BIE NË IDLIB, Rebelët rrëzojnë avionin luftarak rus të regjimit sirian

Rebelët rrëzojnë avionin luftarak rus të regjimit sirian, piloti kapet ro^b

Avioni luftarak rus i regjimit sirian u rrëzua në krahinën e Idlibit pasi bom^bardoi grupin kryengritës, njoftoi Observatori sirian për të drejtat e njeriut.

Televizioni sirian Orient njoftoi se avioni u rrëzua në Kan Shejkun, qytet i kontrolluar nga rebelët, por i rrethuar nga forcat e regjimit.

Grubi xhihadist Haxhat Tahrir el-Sham njoftoi se ka rrëzuar një avion në Idlib dhe se bëhet fjalë për “Suhoj 22”.

Në video keni pamjet nga kjo ngjarje dhe kap^jen ro^b të pilotit./TetovaNews

Artikulli paraprakPas aksidentit të rëndë të trafikut, kamerat filmojnë çastin kur SHPIRTI LARGOHET NGA TRUPI! (VIDEO)
Artikulli tjetërHistoria tronditëse e futbollistit të famshëm