Ballina Bota Çmimi i arit mund të rritet me 30% vitin e ardhshëm, pritet...

Çmimi i arit mund të rritet me 30% vitin e ardhshëm, pritet të kapë 2.000 dollarë për onc

Çmimi i arit mund të rriten me rreth 30% vitin e ardhshëm, sipas David Roche, president i Indipendent Strategy.

Nga 1500 dollarë për onc mund të bëhet 2000 dollarë për onc. Sipas David, njerëzit do të kërkojnë për forma alternative të këmbimit të parasë.

“Ari është një alternative e mirë sepse është i sigurtë dhe sepse nuk kushton asgjë për ta zotëruar, krahasuar me pagimin e normave negative të depozitave” tha Roche.

Komenti i presidentit të Indipendent Strategy erdhi pas lëvizjeve të politikave në bankat kryesore, përgjatë muajve të fundit.

Artikulli paraprakAksident në Tetovë
Artikulli tjetërPompeo në Maqedoninë e Veriut: Duhet të udhëhiqeni nga mendja, e jo nga ndikimi rus (VIDEO)