Ballina Bota Irani kërkon hakmarrje, ofron 80 milionë dollarë për kokën e Donald Trump

Irani kërkon hakmarrje, ofron 80 milionë dollarë për kokën e Donald Trump

Irani ka vendosur një shpërblim prej 80 milionë dollarësh për këdo që do të vrasë Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Gjatë transmetimit në televizion të funeralit të gjeneralit Qassem Soleimani, i cili u vra pas një sulmi ajror në Irak të urdhëruar pikërisht nga Trump, u njoftua se çdo iranian do të kontribuonte me 1 dollar dhe paratë e grumbulluara do të jepeshin për atë që vret Presidentin amerikan.

“Irani ka 80 milionë banorë. Duam të grumbullojmë 80 milionë dollarë për t’ia dhënë atij që vret Donald Trumpin”, ishte njoftimi i bërë sipas “en24”.

Teherani premtoi “hakmarrje të ashpër” pas vrasjes së gjeneralit Qassem Soleimani, të premten në aeroportin e Bagdadit.

Artikulli paraprakANALIZA: Si do të hakmerret Irani në Gjirin Persik
Artikulli tjetërBurri monstër: E dogji gruan me qumësht të nxehtë. Shkoi ta mbysë edhe në spital