Ballina Македонски (Видео) Тешка сообраќајка во Аеродром

(Видео) Тешка сообраќајка во Аеродром

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа попладнево во Аеродром, дознава 24Инфо.

Во сообраќајката учествувале два автомобила, од кои едниот удрил во столб од билборд.

Судирот се случил на крстосницата кај маркетот Веро.