Ballina Lajme Rajoni Situatë e tensionuar në Mal të Zi / Arrestohen disa klerikë serbë...

Situatë e tensionuar në Mal të Zi / Arrestohen disa klerikë serbë (VIDEO)

Peshkopi Joanikije dhe shtatë priftërinj të Kishës Ortodokse Serbe u dërguan në komisariat, raportojn mediat malazeze.

Peshkopi Joanikije aktualisht është në komisariat me shtatë priftërinj të tjerë, ku ata po japin deklarata me rastin e liturgjisë së sotme në Nikshiq. Një numër i madh i serbëve u mblodhën para ndërtesës së stacionit policor.

Kujtojmë se ka pasur tensione edhe para krizës së pandemisë kur serbët bblokuan rrugët dhe krijuan parregullësi në parlamentin malazez si pasojë e votimit të një ligji të ri për liri fetare./Gazeta Express/