Ballina Македонски Силен земјотрес почувствуван во целата земја

Силен земјотрес почувствуван во целата земја

Земјотрес со јачина од 4.9 степени по Рихтер беше почувствуван низ целата територија на земјава, во 4.54 часот.

Епицентарот на земјотресот е во селото Леуново, во близина на Маврово, со длабочина на 10 километри.