Ballina Top Lajm Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur nga Kosova (FOTO)

Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur nga Kosova (FOTO)

Mjeku, Ramë Morina, nga komuna e Malishevës ka humbur jetën nga COVID-19.

Lajmin për vde*kjen e tij e ka bërë të ditur ish-kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Malishevë, Salih Morina.

Morina ka kujtuar mjekun si profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë.

Njoftimi i plotë:

I pikëlluar për vde*kjen e Doktorit të mirënjohur të Komunës së Malishevës Dr.Ramë Morina!

Doktori ishte një profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e Mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë.

Shprehë ngushllimet e mija të sinqerta për familjën, miqtë, dhe gjithë ata që e njohën.