Ballina Sport Juventus fiton në “frymën e fundit”, Barcelona triumfon në Ukrainë

Juventus fiton në “frymën e fundit”, Barcelona triumfon në Ukrainë

Përfundojnë gjashtë ndeshjet e raundit të katërt të Uefa Champion League.

Juventus ka arritur të marrë një fitore me përmbysje ndaj Ferencvarosit. Pas golit të Uzunit, italianët kanë arritur të shënojnë dy herë me anë të Ronaldos dhe Moratës.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Barcelona ka mundur me shifrat 4 me 0 Dinamon e Kievit në transfertë.

Në grupin F, Dortmundi dhe Lazio kanë arritur të bëjën detyrën duke fituar përkatësisht 3 me 0 dhe 3 me 1.

Ndërkohë, Manchester United ka siguruar fitoren 3 me 1 ndaj Basaksehir.

Edhe PSG ka arritur të fitojë me rezultatin e ngushtë 1 me 0 ndaj Leipzig.

Ndeshjet u transmetuan eksluzivisht në platformën Tring.