Ballina Bota Kovid-19/ Italia nuk gjen qetësi, mbi 37 mijë raste të reja dhe...

Kovid-19/ Italia nuk gjen qetësi, mbi 37 mijë raste të reja dhe 699 viktima në 24 orët e fundit

Në Itali janë 37.242 raste të reja me koronavirus, nga 238.077 tamponë në bëra. Në 24 orët e fundit e kanë humbur bet*ejën me Sars Covid2 699 pacientë (më shumë se një ditë më parë që ishin 653), në një total, që nga fillimi i pandemisë që shkon në 48.569 viktima.

Në terapi intensive janë të shtruar 3748 pacientë (+36 në 24 orët e fundit).

Rajoni më i god*itur mbetet Lombardia me 9221 raste të reja me Covid-19.