Ballina Lajme Maqedonia e Veriut Kryeparlamentari i Turqisë Šentop ngushëllon familjen Mazllami nga Tetova (Foto)

Kryeparlamentari i Turqisë Šentop ngushëllon familjen Mazllami nga Tetova (Foto)

Sot në orët e hershme të mëngjesit, pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë, Iljaz Mazllami nga Tetova, veprimtar i njohur, njofton nmk-post.

Kryeparlamentari i Turqisë, Mustafa Šentop në Twitter ka ngushëlluar familjen Mazllami.

Ja postimi i tij i plotë:

“Ilyas Mazllami, vëllai i mikut tonë të nderuar Kenan Mazlamit, i cili mori trajtim për Covid-19 në Shkup dhe hyri në procesin e shërimit, ndërroi jetë gjatë operacionit, që u operaua për shkak të një sëmundje tjetër. I lutem Zotit t’a mëshirojë dhe ngushëllimet e mia për familjen e tij të pikëlluar”, ka shkruar në Twitter kryeparlamentari turk, Mustafa Šentop./Northmacedonia-post.mk