Ballina Koronavirusi 47 vite bashkë, çifti ndërron jetë nga Covid brenda një minuti

47 vite bashkë, çifti ndërron jetë nga Covid brenda një minuti

Patricia dhe Leslie McWaters kaluan 47 vjet së bashku, duke rritur fëmijët, pastaj nipërit dhe mbesat. Dhe javën e kaluar, çifti nga Michigani i SHBA-ve ndërruan jetë së bashku nga Covid-19, brenda një minuti.

H Patricia dhe Leslie Makgouoters ishin të pandashëm dhe ishin një çift shumë i lumtur, shkruan CNN, përcjell abcnews.al.

Leslie, 75 vjeç dhe Patricia, 78 vjeç, lanë pas fëmijët dhe nipërit. “Edhe pse u shokuam, nuk u habitëm aq shumë, pasi ata ishin gjithë kohën bashkë, e shijuan jetën e tyre së bashku. Është e bukur, por edhe aq tragjike. Ashtu si Romeo dhe Zhulieta”, tha Joanna Sisk, një nga fëmijët e tyre.

Patricia u infektua me virus, ndërsa ishte me bashkëshortin e saj në një restorant. Disa ditë më vonë, burri i saj po ashtu doli pozitiv. Çifti ndërroi jetë më 24 nëntor në spital me një minutë diferencë. g.v/abcnews.al