Ballina Bota Pelosi: Trump-it do t’i kërkohet llogari edhe pse e ka lënë detyrën...

Pelosi: Trump-it do t’i kërkohet llogari edhe pse e ka lënë detyrën (VIDEO)

Nancy Pelosi përfundoi konferencën e saj të përjavshme për shtyp, dhe nuk dha informacion se kur mund të fillojë  gj y q i  për largimin e Trump në senat.

Kryetarja demokrate e Dhomës së Përfaqësuesve dha se kryesuesit e Senatit kanë sinjalizuar se janë gati që të shqyrtojnë çështjen e fajësimit të Donald Trump, i cili akuzohet për nxitje të  k r y e n g r i t j e s.

“Do të bëhet së shpejti; nuk do të zgjasë shumë,”tha Pelosi.

Kryetarja theksoi më tej se është e rëndësishme që të kërkohet llogari nga Trump, edhe pse ai tashmë e ka lënë detyrën.

“Vetëm sepse ai tani nuk është më, falë Zotit, ju nuk i thuhet një presidenti; Bëj gjithçka që dëshiron në muajt e fundit të administratës. Do të merrni falas një kartë dalje nga  b u r g u ”, tha Pelosi. s.b/abcnews.al/