Ballina Aktualitet Covid-19, humb jetën një 50-vjeçar nga Tetova, ky është bilanci i 24...

Covid-19, humb jetën një 50-vjeçar nga Tetova, ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2543 teste dhe janë regjistruar 477 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup-221, Kumanovë-27, Dibër-1, Shtip-13, Prilep-24, Tetovë-12, Strugë-3, Veles-7, Manastir-15, Ohër-17, Kavadar-20, Gostivar-18, Gjevgjeli-5, Strumicë-20, Kriva Pallankë-6, Radovish-6, Krushevë-5, Koçanë-4, Probishtip -3, Makedonski Brod-2, Pehçevë-3, Berovë-7, Vallandovë-2, Vinicë-4, Dellçevë-8, Kratovë-2, Shën Nikollë-3, Kërçovë-7, Resnjë-10, Negotinë-2, transmeton Tetova News.

10 persona humbën jetën, tre pacientë nga Shkupi (63, 47 dhe 83), një nga Prilepi (77), një nga Tetova (50), një nga Strumica (88), një nga Manastiri (61), një nga Gostivari (80) ), një nga Gjevgjeli (60) dhe një pacient nga Probishtipi (66). Pacientët ndërruan jetë në spital.

Instituti i Shëndetit Publik regjistroi sot 331 pacientë të shëruar nga: Shkup-126, Kumanovë-23, Dibër-8, Shtip-1, Prilep-21, Tetovë-14, Strugë-18, Veles-9, Manastir-15, Ohër-21 , Kavadar-16, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë-7, Kriva Pallankë-14, Radovish-3, Krushevë-2, Koçanë-5, Probishtip-1, Vallandovë-2, Vinicë-2, Kratovë-2, Shën Nikollë-1, Kërçovë-1, Resnjë-3, Negotinë-9.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me Kovid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 87590, numri i pacientëve të rikuperuar është 68695, numri i viktimave është 2657 dhe numri i rasteve aktive është 16238./Tetova News.

Artikulli paraprakKosovë/Qytetari kap peshkun gjigand në oborr, pamjet bëjnë xhiron e rrjetit (VIDEO)
Artikulli tjetërANALIZA: Pesë arsyet pse duhet të jemi optimistë për vitin 2021