Ballina Sport “E dua për herë të pestë”, Kroos karikon Realin dhe zbulon objektivin...

“E dua për herë të pestë”, Kroos karikon Realin dhe zbulon objektivin e madh

Toni Kroos është një tip që flet rrallë për mediat. Mesfushori gjerman është një nga shtylla e mesfushës së Real Madrid, ekip me të cilin ka fituar 4 herë Champions League.

31-vjeçari dëshiron të rikthehet edhe njëherë në majë të Evropës me shokët e tij të skuadrës, diçka që e shpreh qartë në prononcimin e fundit.

“Champions League është një kompeticion i veçantë. Nëse e provon njëherë ndjesinë e fitimit, atëherë dëshiron me çdo kusht ta fitosh përsëri këtë trofe.

E kam fituar katër herë deri tani, por vazhdoj të mos heq dorë nga ëndrra për ta fituar për herë të pestë. E di që do të jetë e vështirë, por ky është objektivi im“, deklaron gjermani. /abcnews.al