Ballina Koronavirusi Ishte ndër të parët që mori vaksinën, infektohet me koronavirus mjeku Pëllumb...

Ishte ndër të parët që mori vaksinën, infektohet me koronavirus mjeku Pëllumb Pipero

Është infektuar me koronavirus mjeku i njohur Pëllumb Pipero. Mësohet se mjeku ka rezultuar pozitiv me Covid-19 pas kryerjes së tamponit.

Infektimi i Piperos vjen pasi ai ka marrë dozën e parë të vaksinës “Pfizer”.

Kujtojmë se Pipero bashkë me kryeministrin Rama, mjekun Tritan Kalo dhe doktoreshë Najada Çomon e morën dozën e parë të vaksinës më 11 janar, në “Air Albania”.