Ballina Bota Italia regjistron 17,533 raste të reja me Covid-19 dhe 620 viktima në...

Italia regjistron 17,533 raste të reja me Covid-19 dhe 620 viktima në 24 orë

Italian soldiers wearing sanitary masks patrol Duomo square in downtown Milan, Italy, Monday, Feb. 24, 2020. At least 190 people in Italy’s north have tested positive for the COVID-19 virus and four people have died, including an 84-year-old man who died overnight in Bergamo, the Lombardy regional government reported. (Claudio Furlan/Lapresse via AP)

Italia ka konfirmuar në 24 orët e fundit 17,533 raste të reja pozitive për Covid-19, nga 140,267 teste të kryera. Nga ana tjetër, raportohet se si pasojë e virusit, brenda një dite kanë humbur jetën 620 qytetarë.

Në total, vendi numëron 2,237,890 të infektuar dhe 77,911 viktima si pasojë e koronavirusit, që nga fillimi i pandemisë.

Numri i pacientëve në kujdesin intensiv mbetet i pandryshuar (2,587), ndërsa numri i pacientëve në pavijone të tjera Covid u rrit me 22 (23,313 në total).  s.b/abcnews.al/