Ballina Aktualitet Kultura COVID-19 i merr jetën kolosit të këngës arbëreshe, Zef Kakoca

COVID-19 i merr jetën kolosit të këngës arbëreshe, Zef Kakoca

COVID-19 i ka marr jetën kolosit të poezisë dhe këngës arbëreshe, Zef Kakoca, këtë të shtunë.

Lajmi i trishtë është konfirmuar nga miqtë e tij në rrjetet sociale, ku një ndër ta është edhe këngëtari Ilir Shaqiri me të cilin ka patur edhe një bashkëpunim.

Ai prej ditësh ishte i infektuar, ku dhe nuk arriti dot t;i mbijetoi sëmundjes.

Kakoca është bërë i njohur si një nga kolonat kryesore që luftoi në ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqiptare në Itali.

Artikulli paraprakPërmbytje masive në Indonezi, shpërngulen mijëra banorë (VIDEO)
Artikulli tjetërNdahet nga jeta në moshë të re dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja