Ballina Aktualitet Covid i mori jetën, postimi i fundit i gazetares: Zot jemi në...

Covid i mori jetën, postimi i fundit i gazetares: Zot jemi në besën tënde! Duhet të rris forcat

Një lajm i trishtë tronditë sot botën e medias në Shqipëria. Koronavirusi i mori jetën gazetares së mirënjohur të Vlorës, Zenepe Luka.

Gazetarja rezultoi pozitive më 1 shkurt, ndërsa nuk arriti të fitonte dot betejën.

Lajmi ka trishtuar miq, të afërm dhe kolegë të gazetares. Ndërkohë më 6 shkurt ishte edhe postimi i saj i fundit në rrjetet sociale, ku njoftonte se edhe fëmijët rezultuan pozitivë.

“SOT

Eva dhe Redi dalin pozitiv.

Zot  jemi në besën tënde. Duhet të rris forcat, që të jap kurojo fëmijve”, ka shkruar Luka.

Disa muaj më parë bashkëshorti i gazetares arriti që të mposhte sëmundjen. g.v/abcnews.al

Artikulli paraprakMedia në zi/ Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar
Artikulli tjetërShifër e lartë të infektuarish me COVID në 24 orët e fundit, humbin jetën 14 qytetarë