Ballina Sport “Kam edhe fotografi”, deklarata që ndez Turqinë: Vedat Muriqi duke qarë në...

“Kam edhe fotografi”, deklarata që ndez Turqinë: Vedat Muriqi duke qarë në zyrë deri në 2 të mëngjesit

Abdurrahim Albayrak, numri dy i klubit të Galatasaray, ka rrëfyer se klubi i tyre ishte pranë firmave me tre futbollistë të njohur dhe njëri prej tyre ishte edhe sulmuesi nga Prizreni, Vedat Muriqi.

Jo vetëm kaq, pasi Albayrak ka theksuar se kishte edhe foto me ta dhe se Muriqi kishte qarë në krahët e tij.

“Unë nuk mund të zhgënjehem me asnjë lojtar. Irfan Can donte të vinte te ne, por nuk mund të marrim çdo lojtar.

I thamë shifrën maksimale klubit të Basaksehir. Çfarë fotografish kam, por nuk i ndaj dot. Mert Hakan, por edhe Vedat Muriqin, më përqafuan dhe qanë në orën 02:00 në zyrën time”, tregon Albayrak, ndërkohë që garën për lojtarët e mësipërm e fitoi Fenerbahce që rriti ofertat pasi i tentoi Galatasaray.

Artikulli paraprakViolinisti me origjinë shqiptare i pëlqyer nga Putin: Ju tregoj momentin kur presidenti rus më kërkoi të luaj për të
Artikulli tjetërCovid-i më gjeti pa plan e më hodhi në duar mjekësh matrapazë që më bënë lëndë të parë për Turqinë