Ballina Shëndeti Koronavirusi 23 832 raste të reja me COVID dhe 401 humbje jete në...

23 832 raste të reja me COVID dhe 401 humbje jete në 24 orët e fundit në Itali

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 23 832 raste të reja me COVID, ndërsa kanë ndërruar jetë 401 persona.

Rastet e reja u identifikuan nga 364 822 testime të kryera në total. Sipas autoriteteve shëndetësore në Itali, rajoni me shumë raste është Lombardia, ndjekur nga Emilia Romagna.

Ditën e djeshme në Itali u raportuan 386 humbje jete dhe 25, 735 raste të reja me Covid./mv.abcnews.al

Artikulli paraprakKoronavirusi evoluon në variante të reja, por edhe antitrupat tanë pësojnë mutacione
Artikulli tjetërVIDEO/ Pasardhësi i Ibrahimovic, Milani nis bisedimet me talentin latin