Ballina Aktualitet Covid-19/ Tre tetovarë në mesin e 25 viktimave, ky është bilanci i...

Covid-19/ Tre tetovarë në mesin e 25 viktimave, ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 642 raste të reja me koronavirus nga 2.730 teste të kryera.

Autoritetet e Shëndetit në vend bënë të ditur se prej rasteve të reja 321 janë në Shkup, 40 në Veles dhe Prilep, Kumanovë 27, Gostivar 23, Kavadar 22, Ohër 20, Tetovë dhe Negotinë 17, Shtip 15, Manastir dhe Strumicë 13, Berovë 12, Dellçevë 9, Gjevgjeli 7, Resnjë dhe Bogdanci 6, Strugë dhe Koçani 5, Dibër, Vinicë dhe Krushevë 4, Kërçovë dhe Sveti Nikole 3, Makedonski Brod 2, dhe nga 1 në Kriva Pallankë, Radovish, Kratovë dhe Demir Kapi.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 524 pacientë dhe 25 të tjerë kanë humbur jetën. Ndërsa, nga rastet  f a t a l e, 5 janë nga Shkupi, 3 nga Tetova, Prilepi, Gostivari dhe Kavadari dhe nga 1 në Shtip, Veles, Ohër, Strugë, Koçani, Negotinë, Gjevgjeli, Kriva Pallankë, Probishtip, Vallandovë dhe Kratovë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostikuar me Covid-19, 119.378 pacientë, prej të cilëve 100.774 janë shëruar dhe 3.473 kanë humbur jetën.

Numri i rasteve aktive është 15.131.

Artikulli paraprakNdahet nga jeta babai i aktores së njohur shqiptare
Artikulli tjetërShfaqet mutacioni turk i koronavirusit, çfarë po i frikëson shkencëtarët