Ballina Aktualitet Humb jetën nga koronavirusi mjeku shqiptar

Humb jetën nga koronavirusi mjeku shqiptar

Është ndarë nga jeta mjeku Geron Husi. Mjeku nuk ka mundur të fitojë  b e t e j ë n  me Covid-19 dhe për pasojë ka humbur jetën.

Lajmin e ka bërë të ditur mjeku i njohur Tritan Kalo, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, ku edhe shpreh ngushëllimet për kolegun e tij.

Husi ka punuar si mjek endokrinolog në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Artikulli paraprakDW: Çfarë ka ndodhur me ty Gjermani?
Artikulli tjetërMisteri i madh i koronavirusit, askush nuk e shpjegon dot përqindjen e ulët të vdekjeve në vendet e varfra të Afrikës dhe Azisë