Ballina Sport Nuk po gjen hapësira te Lazio, “sirena” angleze për Muriqin

Nuk po gjen hapësira te Lazio, “sirena” angleze për Muriqin

Vedat Muriqi nuk po gjen hapësira te Lazio. Sulmuesi kosovar e ka të vështirë të fitojë minuta te kryeqytetasit.

Në këto kushte, e veetmja rrugë është largimi. Manchester United dhe Tottenham janë interesuar për kosovarin.

Gjithsesi, lacialët kërkojnë hiç më pak se 20 milionë euro, shifër kjo që përkon me atë që është blerë.

Operacioni mbetet i vështirë, pasi edhe te këto dy ekipe, vështirë se do mund të inkuadrohej.

Vedat Muriqi ka shënuar vetëm 2 gola dhe ka dhënë 1 assist me fanellën e Lazios. Se cila do jetë e ardhmja e tij, vera do sqarojë gjithçka.

Artikulli paraprakRrëfimi i gjatë i Marash Kumbullës: Ëndrra ime e madhe, ta çoj Shqipërinë në Kupën e Botës
Artikulli tjetërKonfirmohet mungesa e parë në kombëtare për ndeshjet me Andorrën, Anglinë dhe San Marinon