Ballina Bota Shtohen shume tërmetet…dhe shkaku është një eklips

Shtohen shume tërmetet…dhe shkaku është një eklips

Greqia u godit nga 2 tërmete në zonën e Thesalisë, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe frikë të banorët.

“Tërmetet binjake” janë të rralla, por çfarë ndodh kur këto tërmete ndodhin pikërisht kur planeti Mars është në shenjën e Binjakëve, a mendoni se është thjesht një rastësi?

Sidoqoftë, në anën tjetër të tokës, afër Zelandës së Re, një tërmet me madhësi 8, goditi vendin. Nga ana tjetër, pjesa perëndimore e Islandës është duke u përgatitur për një shpërthim të madh vullkanik, shkruan astrology.gr

Por çfarë po ndodh? A janë planetët xhelozë dhe po përpiqen të shkatërrojnë fatin e njerëzve?

Dëshmitë tregojnë se kjo breshëri e fenomeneve ekstreme natyrore e ka zanafillën në Eklipsin e Hënës më 5 korrik 2020. Prandaj ajo çfarë po ndodh sot, nuk është aspak për t’u çuditur dhe as hera e parë edhe e fundit që do të ndodhë./abcnews.al

Artikulli paraprakSallareva e Tetovës në rrjetin social (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërOsmani e Hoti nuk flasin as në Epopenë e UÇK-së (VIDEO)