Ballina Bota Tërmeti i shemb shtëpinë, bllokohet brenda në banesë i moshuari në Greqi...

Tërmeti i shemb shtëpinë, bllokohet brenda në banesë i moshuari në Greqi (FOTO+VIDEO)

Një burrë i moshuar ka ngelur i bllokuar në shtëpinë e tij, pas tërmetit 6 Rihter që tronditi Greqinë paraditen e sotme.

Sipas mediave greke, i moshuari ka ngelur i bllokuar pasi shtëpia e tij në Mesochori, Elassona është shembur. Fatmirësisht i moshuari ka mundur të shpëtojë pas ndërhyrjes së zjarrëfikësve.

Sakaq, janë raportuar rrëshqitjet e tokës në Rrugën Kombëtare Larissa – Elassona.

Tërmeti ka qenë në një thellësi lokale prej 10 km, ndërsa është ndjerë për disa sekonda nga qytetarët, të cilët kanë dalë të tmerruar në ambiente të hapura. Dridhja u ndje po ashtu në Athinë dhe pjesë të tjera të Greqisë Perëndimore, kohëzgjatja e tërmetit ishte mjaft e gjatë.

Deri më tani nuk ka asnjë të dhënë për dëme në njerëz apo dëme materiale nga tërmeti i fortë që u ndje edhe në vendin tonë. Ndërkohë, pas këtij tërmeti, ka pasur pas lëkundje të tjera.

FOTO:

Artikulli paraprakFshati Xhepçisht i Tetovës në rrjetin social (FOTO+VIDEO)
Artikulli tjetërNuk ndalen lëkundjet në Greqi, 19 tërmete brenda pak orëve (VIDEO+FOTO)