Ballina Bota Zjarri i madh përfshin një anije udhëtimi në Korfuz! (Video+Foto)

Zjarri i madh përfshin një anije udhëtimi në Korfuz! (Video+Foto)

Një zjarr shpërtheu disa orë më parë në anijen e lundrimit Lyrica që është ankoruar në portin e Korfuzit. Mobilizimi i autoriteteve ishte i menjëhershëm dhe forca të zjarrfikëses, portit dhe policisë nxituan të arrinin vend. Në bord ishin 51 anëtarë të ekuipazhit, të gjithë janë të sigurt.

Anija është në port që nga data 30 janar dhe kishte ardhur të qëndronte për të paktën një muaj, pasi këtë sezon për shkak se koronavirusi nuk bëri lundrime.

Përveç mjeteve tashmë të shuara të përfshira në shuarjen e zjarrit në anijen e lundrimit, një ekip zjarrfikës dhe një roje shpëtimi po nxitojnë për të ndihmuar. Sipas informacionit për mediat greke, zjarri ka filluar nga një kabinë pasagjerësh.

FOTO:

Artikulli paraprakUshtria e NATO-s rrethon bregedetin e Turqisë, çfarë po ndodh! (VIDEO)
Artikulli tjetërNatë tërmetesh në Maqedoni! Lëkunden Tetova, Gostivari, Dibra, Kërçova…