Ballina Sport E pabesueshme në Meksikë, gol nga 80 metra (VIDEO)

E pabesueshme në Meksikë, gol nga 80 metra (VIDEO)

Një prej golave më të papritur të vitit 2021 është realizuar në Meksikë. Protagonist është Salvador Reyes, i cili shënoi nga distanca e 80 metrave.

Ky gol vulosi fitoren 3-1 të Pueblas përballë Pachuca. Në minutën e fundit të kohës shtesë, miqtë tentuan gjithçka për të barazuar rezultatin gjatë një goditjeje këndi. Por, me mbrojtjen që largoi topin dhe duke përfituar nga dalja e portierit, Reyes synoi goditjen nga distanca e largët.

Edhe pse pa shumë forcë, topi shkoi në drejtimin e duhur, duke u ndalur vetëm nga rrjeta, ndërsa për futbollistin meksikan mbetet kujtimi i një prej golave më të veçantë në historinë e futbollit.

Artikulli paraprak“Hoteli lundrues” që do të prodhojë vetë energjinë elektrike (FOTO)
Artikulli tjetërGjykata vendosi, paraburgim për Mijallkovin