Ballina Aktualitet Koronavirusi i merr jetën zyrtarit të PD, kandidati për deputet mesazh prekës:...

Koronavirusi i merr jetën zyrtarit të PD, kandidati për deputet mesazh prekës: I kam sytë me lot!

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, ka dhënë një lajm të trishtë, teksa ka njoftuar ndarjen nga jeta të zyrtarit të PD-së, Flamur Agalliu.

Baçi shkruan në “Facebook” se Flamur Agalliu ose Muli, siç e njohin të gjithë miqtë e tij, nuk mundi të fitonte dot betejën e gjatë me Covid-19. Ai shprehet i prekur për ndarjen nga jeta të mikut të tij.

Mesazhi i plotë:

Lamtumire Flamuri yne!
Mule i Partise Demokratike, ne Kraps dhe ne Fier!
Mulja i PD, keshtu te flisnim, miku im!

Nuk dua ta besoj, qe ike pergjithmon MULE!
I kam syte me lot, tani qe po shkruaj, per ty!

Komunikonim shpesh, per seksionin qe drejtoje, per Grup seksionin dhe Degen e PD!
Ishe i pa lodhur, i pa epur, i vendosur, plot shprese dhe besim, per jeten dhe fitoren!

Ishe i qarte ne qendrim, i kthjellet, ne mendim, besnik dhe mik i rralle.

Nuk ndalove asnje moment, duke punuar dhe ndihmuar!
Me vjen keq Flamur, jam shume i trishtuar, per ty mik i demokrateve Fierak dhe shume mik i imi!

Nuk do ta harroj komunikimin e fundit me ty, Flamuri i PD ne Kraps dhe ne Fier, miku im i mire, komunikim nga Spitali, me zerin e ulet dhe pa fuqi nga virusi Covid-19, ne vend qe te kerkoje ndihme, me pyete per fushaten!

Ti e dije, ishe i sigurt se une ndiqja ne çdo moment ecurine tuaj!
Falenderoj pa mas, Doktor Profesor Tritan Shehun, qe ishte ne kontakt te perhershem, me mjeket, por nuk arrijtem te te mbanim afer Flamuri yne!

Lamtumir Mule, lamtumir baba shembullor, bashkeshort korrekt, gjysh i dashur, njeri i mire, mik i rrall!Ne Vreshtas ku banoret denoncojne braktisjen nga qeveria Rama. Votues te majte e te zhgenjyer presin ndryshimin dhe kerkojne ndryshimin ne 25 prill.

Shqiperia fiton, Fieri fiton
Do te ngelesh i pa harruar per ne, do te kujtojme gjithemon!
Qofsh i parajses mik im Flamur Agalliu!

Artikulli paraprakIBRAHIMI: TALAT XHAFERI, PARTIZAN I AGJENDËS MAQEDONASE KUNDËR REGJISTRIMIT
Artikulli tjetërNdahet nga jeta në moshë të re njëra nga mësueset më të dalluara në Gostivar