Covid-19, dy viktima nga Tetova, ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1,016 teste dhe janë regjistruar 25 raste të reja me Covid-19 në:
Shkup 15, Kumanovë 4, Prilep, Tetovë, Gostivar, Kërçovë, Berovë dhe Vinicë nga 1.

Gjithsej janë raportuar 16 persona që kanë ndërruar jetë: 6 nga Shkupi (61, 65, 71, 74, 76 dhe 80 vjeç), 2 persona nga Tetova (69 dhe 82 vjeç) dhe nga 1 person nga Manastiri (85 vjeç), Ohri (79 vjeç), Kumanova (55 vjeç), Kavadari (83 vjeç), Gostivari (77 vjeç), Kërçova (72 vjeç), Radovishi (62 vjeç) dhe Dellçeva (72 vjeç).

Janë regjistruar 408 pacientë të rikuperuar në:
Shkup 160, Prilep 38, Strumicë 30, Manastir 28, Ohër 25, Kumanovë 15, Shtip dhe Strugë nga 13, Veles, Kavadar dhe Koçanë nga 9, Shën Nikollë 8, Vinicë 6, Gjevgjeli dhe Negotinë nga 5, Tetovë, Gostivar dhe Dojran ngs 4, Kriva Pallankë, Dibër, Bogdancë dhe Makedonski Brod nga 3, Kërçovë, Probishtip, Krushevë dhe Pehçevë nga 2, Radovish, Dellçevë dhe Demir Hisar nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 154,051, numri i pacientëve të rikuperuar është 138,370, numri i viktimave është 5,109 dhe numri i rasteve aktive është 10,572

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img