E martë, 3 Gusht, 2021

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar (VIDEO+FOTO)

Must Read

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, legjenda e boksit shqiptar Ahmet Golemi.

Golemi i cili ka qenë kampion boksi, është dënuar me 5 vite burg për agjitacion dhe propagandë në vitin 1979, teksa Shqipëria ishte nën kthetrat e regjimit komunist.

Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka bërë i biri, Ahmet Golemi, i cili përmes një postimi në Facebook shkruan se boksieri i njohur mbylli sytë përgjithmonë mëngjesin e sotëm.

“Miq dhe dashamirës! Me hidhërim të thellë njoftoj ndarjen se sot u nda nga jeta babi im, Ahmet Golemi”, shkruan ai.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img