Ballina Bota Filmoi tornadon me erën 200 km në orë, uniformat blu të Çekisë...

Filmoi tornadon me erën 200 km në orë, uniformat blu të Çekisë i shprehin admirim për guximin (VIDEO autentike)

Një nga dëshmitë më të  t m e rr sh m e  të  sh k a t ë rr i m i t  në Moravinë jugore u kap nga banorët e fshatit Lužice, në rajonin Hodonín. Një burrë i njohur vetëm si Radovan, së bashku me gruan, filmuan për më shumë se një minutë e gjysmë tornadon me erë 200 km në orë që po afrohej duke  sh k a t ë rr u a r  shtëpitë përreth dhe pemët derisa arriti në shtëpinë e tyre. P o l i c i a  çeke madje e vlerësoi trimërinë e burrit, transmeton Tetova News.

“Video jashtëzakonisht autentike nga Lužic. Ajo u soll në patrullën tonë sot nga një prej vendasve me nerva vërtet të forta. Faleminderit për të, Radovan, ti je një burrë trim! ”P o l i c i a  çeke shprehu admirim për burrin, i cili siguroi regjistrimin për përdorim.

Shikoni videon:

https://youtu.be/UgZSSkDar1A

Pamje të tjera nga rajoni i prekur nga tornado në Çeki:

https://youtu.be/tZb_7pE9daU

https://youtu.be/-7_YEm-S8wk

https://youtu.be/ACCCBiQq_-M

https://youtu.be/dntGJieaPnE

https://youtu.be/qMqInOcfSTA

FOTO:

 

Artikulli paraprak“Çmendet” moti në Siberi, temperaturat shkojnë 48 gradë
Artikulli tjetërKur Mbreti Zog bënte plazh në Durrës, foto të rralla të vitit 1925