Ballina Bota Itali/ Gjendja e jashtëzakonshme ka të ngjarë të zgjatet deri në fund...

Itali/ Gjendja e jashtëzakonshme ka të ngjarë të zgjatet deri në fund të vitit 2021

Qeveria e Mario Draghi po synon të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, sipas shtypit italian.

Sipas vendimeve të deritanishme, gjendja e jashtëzakonshme normalisht pritet të përfundojë më 31 korrik. Gazetat La Repubblica dhe Il Messaggero, megjithatë, shkruajnë sot se kryeministri teknokrat italian pretendohet se dëshiron ta mbajë atë, ndoshta deri në fund të vitit.

Në këtë mënyrë, i gjithë procesi i vaksinimit të qytetarëve deri në vjeshtë mund të vazhdohet më lehtë dhe rrjedha e infeksioneve mund të kontrollohet (dhe çdo masë e re e përkohshme e parandalimit) pas kthimit të studentëve në shkolla.

Vendimi përfundimtar pritet të merret, ndoshta, në fillim të javës së ardhshme.

Artikulli paraprakTërmeti i fuqishëm në Indonezi, jepet alarmi per cunami (VIDEO)
Artikulli tjetërZbuloni cilat janë 13 llojet e grave: Njërën prej tyre mund ta keni në shtëpi