Ballina Bota Përfundon pas gati 3 orë e gjysmë takimi mes liderëve Biden dhe...

Përfundon pas gati 3 orë e gjysmë takimi mes liderëve Biden dhe Putin (VIDEO+FOTO)

Ka përfunduar takimi mes Presidentëve Joe Biden dhe Vladimir Putin që zgjati më shumë se 3 orë e gjysmë.

Takimi mes tyre u zhvillua në Gjenevë, teksa mediat e huaja shkruajnë se Presidenti Biden është larguar vetëm pak minuta më parë nga Villa La Grange, ku u mbajt takimi mes dy liderëve.

Shtëpia e Bardhë konfirmoi se takimi përfundoi në orën lokale 17:05.

Presidentët Biden dhe Putin pritet të japin konferenca shtypi të ndara.

Ishte Joe Biden ai që e kërkoi takimin e sotëm me Vladimir Putinin, dhe lëvizja e parë duket i takon pikërisht presidentit amerikan.

Të dy liderët zhvilluan takimin të shoqëruar nga Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretari amerikan i shtetit të SHBA, Anthony Blinken.

https://youtu.be/KbGO4nnk0pA

https://youtu.be/i5QBjB-8wHM

https://youtu.be/SUOunYfgfcw

Artikulli paraprakZbuloni cilat janë 13 llojet e grave: Njërën prej tyre mund ta keni në shtëpi
Artikulli tjetërStudimi amerikan: 25% e pacientëve me Covid-19 përjetojnë simptoma afatgjata të sëmundjes (VIDEO)