Ballina Bota Zjarr i madh në një hotel në Madrid – Shikoni videot

Zjarr i madh në një hotel në Madrid – Shikoni videot

Një zjarr shpërtheu të enjten pasdite në Hotel Grand Nuevo Madrid në Madrid.

Hoteli me katër yje ndodhet në lagjen Pius XII, ngjitur me pjesën veriore të autostradës M-30 në kryeqytetin spanjoll.

Një zëdhënëse e shërbimeve të urgjencës në Madrid konfirmoi për TeleMadrid se zjarri tashmë ishte vënë nën kontroll. “Brigada e zjarrfikësve dhe ndihma e parë nuk duhet të kujdeseshin për dikë që ishte plagosur ose tym thithur”, tha ai.

Në kohën e zjarrit, rreth 200 njerëz ishin brenda ndërtesës, përfshirë punëtorë dhe vizitorë, por evakuimi i shpejtë që pasoi parandaloi pasoja të pakëndshme.

Disa pjesë të ndërtesës janë shkëputur dhe kanë rënë në tokë, ndërsa zona më e gjerë, si dhe trafiku në autostradë, në këtë pikë, janë bllokuar për arsye sigurie.

Raportet fillestare nga media spanjolle treguan se nuk kishte asnjë tregues të menjëhershëm të shkakut të zjarrit.

Zjarrfikësit dhe automjetet nga të paktën pesë stacione zjarrfikëse janë në vendin e ngjarjes duke u përpjekur të shuajnë zjarrin, tha La Vanguardia.

Sipas raporteve fillestare, zjarri mund të ketë filluar nga një ballkon i dhomës dhe të përhapet, sipërfaqësisht, në çatinë e hotelit.

Artikulli paraprakVideo/ Mjekët e spitalit marrin para nën dorë për shërbimet
Artikulli tjetërNdahet nga jeta aktivisti i njohur nga Gostivari, jetonte në Gjermani (FOTO)